Soljamed

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Powrót

Strona startowa Swiecowanie Zalecenia do świecowania

Zalecenia do świecowania

Email Drukuj PDF

Zalecenia do stosowania zabiegu świecowania

Zabieg świecowania uszu wykonywany jest przez doświadczoną pielęgniarkę  za pomocą świec ziołowych lub konch mających atest zdrowotny Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Wskazania do wykonania takiego zabiegu  w zależności od dolegliwości są bardzo szerokie Należy pamiętać, że ciało ludzkie to zespolony organizm i usunięcie jednej dolegliwości pozwala często uzdrowić inne zakłócenia, które czasami nie mają pozornie żadnego związku z tą pierwszą. Świecowanie jest leczeniem wspomagającym leczenie środkami farmakologicznymi i metodami medycyny konwencjonalnej. Dlatego też poniższa lista zaleceń jest jedynie schematyczna i ogólna.

· n    Różne dolegliwości uszu i słuchu.- delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny, podrażnienie uszu, zaburzenie ostrości słuchu, niedosłuch, szumy w uszach, tzw.” dzwonienie w uszach”, zakłócenie krążenia w uchu, osłabienie słyszalności wskutek zaburzeń przepływu energii

Ponadto pomocne jest przy leczeniu wspomagającym
- różnych dolegliwości zatok,
- różnych dolegliwości oczu i wzroku,
- różnych dolegliwości nosa, ust, gardła, krtani, szyi, układu oddechowego,
- różnych dolegliwości głowy, np. bóle głowy, migrena, niewłaściwe ciśnienie, poprawia pracę kory i opon mózgowych.
-różnych schorzeń związanych z systemem nerwowym, emocjami, umysłem, np. stres, depresja, nerwice różnego typu, bezsenność, stabilizuje emocje, usuwa blokady emocjonalne, synchronizuje półkule mózgowe, poprawia koncentrację.
- inne problemy, np aktywuje i oczyszcza układ limfatyczny, węzły chłonne, wzmacnia system odpornościowy, wzmacnia pracę nerek, pomaga w detoksykacji organizmu i po kuracji antybiotykowej, alergie, przynosi ulgę przy uderzeniach gorąca towarzyszącego menopauzie.
- różne problemy dotyczące energetyki i psychiki człowieka, np wzmacnia, oczyszcza i synchronizuje centra energetyczne (czakry), wzmacnia, oczyszcza i regeneruje aurę (wszystkie ciała człowieka) i kanały energetyczne (meridiany), reguluje i usprawnia krążenie energii życiowej, powoduje wzrost sił witalnych, usuwa różne blokady energetyczne, wspiera oraz ułatwia rozwój duchowy i osobowy, podnosi wibracje ciała astralnego, które pozwala na lepsze połączenie z nadświadomością.


Przeciwwskazania do zabiegu.

U każdego człowieka można wykonać zabieg świecowania lub konchowania, a co więcej jest on bezpieczny i skuteczny. Istnieje jednak kilka schorzeń, które są przeciwwskazaniem. Zabiegu nie wykonuje się w ogóle w takich przypadkach jak:

1. ostry stan zapalny ucha, połączony z ropnym wyciekiem,
2. różne infekcje ucha,
3. brak błony bębenkowej lub jej perforacja (podziurawienie, pęknięcie),
4. różne wydzieliny z ucha,
5. uczulenie na produkty pszczele,
6. protezy ucha, aparaty słuchowe i in. urządzenia wewnątrz ucha.

Świecowanie powinno się przeprowadzać jednocześnie podczas jednego zabiegu w obydwu uszach jedno po drugim. W przypadku stwierdzenia dużej ilości woskowiny zwłaszcza konsystencji twardej w kanale ucha usuwanie jej zaleca się wykonać u laryngologa w gabinecie specjalistycznym.U niektórych osób z  dogodną geometria kanału usznego można ten zabieg z powodzeniem wykonać indywidualnie zachowując duża ostrożność. W tym celu można użyć wykałaczki, której końcówkę owijamy wacikiem i ruchem obrotowo posuwistym wkładamy ją ostrożnie do ucha usuwając woskowinę. Zabieg świecowania   korzystnie jest wykonać  raz dziennie przez siedem dni, zaś przy chronicznych bólach raz lub dwa razy w tygodniu, natomiast w celach zapobiegawczych raz co trzy lub cztery tygodnie.

Zabieg świecowania nie zastępuje wizyty u lekarza!

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak dużo zabiegów trzeba zrobić?

Ze względu na delikatne i długotrwałe działanie ziół i olejków zawartych w świecach zaleca się zrobić od dwóch do trzech zabiegów w ciągu tygodnia. Dość często się zdarza, że po pierwszym zabiegu nie ma poprawy, ale jest to zrozumiałe ponieważ są to zioła delikatnie działające więc potrzeba czasu aby zaczęły działać. Jeśli jest  stopniowa poprawa to brać zabiegi aż do wyleczenia, a po przerwie kilku miesięcznej zalecone jest utrwalenie poprzez ponowienie zabiegów.

Czy zabieg świecowania jest bezpieczny i czy może sprawić ból?

Jeżeli będziecie Państwo zachowają wszelkie zasady podane w zleceniach nie ma możliwości aby zabieg spowodował jakieś negatywne skutki i powodował ból. Zabieg przeprowadzony przy muzyce relaksacyjnej, oprócz korzyści w postaci poprawy stanu zdrowia, przyniesie Państwu wspaniały relaks i pozbawi stresów.

Jak długo trwa zabieg?

Świecowanie jest wykonywanie w pozycji leżącej na boku. Czas zabiegu uzależniony jest od rodzaju świecy lub konchy, przeważnie trwa ok.15-20 min na jednym uchu.

 

 

 

 

Copyright(C) Soljamed s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone

Powrót

Strona startowa Swiecowanie Zalecenia do świecowania