Soljamed

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Powrót

Strona startowa Swiecowanie
Świecowanie

Zalecenia do świecowania

Email Drukuj PDF

Zalecenia do stosowania zabiegu świecowania

Zabieg świecowania uszu wykonywany jest przez doświadczoną pielęgniarkę  za pomocą świec ziołowych lub konch mających atest zdrowotny Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Wskazania do wykonania takiego zabiegu  w zależności od dolegliwości są bardzo szerokie Należy pamiętać, że ciało ludzkie to zespolony organizm i usunięcie jednej dolegliwości pozwala często uzdrowić inne zakłócenia, które czasami nie mają pozornie żadnego związku z tą pierwszą. Świecowanie jest leczeniem wspomagającym leczenie środkami farmakologicznymi i metodami medycyny konwencjonalnej. Dlatego też poniższa lista zaleceń jest jedynie schematyczna i ogólna.

· n    Różne dolegliwości uszu i słuchu.- delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny, podrażnienie uszu, zaburzenie ostrości słuchu, niedosłuch, szumy w uszach, tzw.” dzwonienie w uszach”, zakłócenie krążenia w uchu, osłabienie słyszalności wskutek zaburzeń przepływu energii

Ponadto pomocne jest przy leczeniu wspomagającym
- różnych dolegliwości zatok,
- różnych dolegliwości oczu i wzroku,
- różnych dolegliwości nosa, ust, gardła, krtani, szyi, układu oddechowego,
- różnych dolegliwości głowy, np. bóle głowy, migrena, niewłaściwe ciśnienie, poprawia pracę kory i opon mózgowych.
-różnych schorzeń związanych z systemem nerwowym, emocjami, umysłem, np. stres, depresja, nerwice różnego typu, bezsenność, stabilizuje emocje, usuwa blokady emocjonalne, synchronizuje półkule mózgowe, poprawia koncentrację.
- inne problemy, np aktywuje i oczyszcza układ limfatyczny, węzły chłonne, wzmacnia system odpornościowy, wzmacnia pracę nerek, pomaga w detoksykacji organizmu i po kuracji antybiotykowej, alergie, przynosi ulgę przy uderzeniach gorąca towarzyszącego menopauzie.
- różne problemy dotyczące energetyki i psychiki człowieka, np wzmacnia, oczyszcza i synchronizuje centra energetyczne (czakry), wzmacnia, oczyszcza i regeneruje aurę (wszystkie ciała człowieka) i kanały energetyczne (meridiany), reguluje i usprawnia krążenie energii życiowej, powoduje wzrost sił witalnych, usuwa różne blokady energetyczne, wspiera oraz ułatwia rozwój duchowy i osobowy, podnosi wibracje ciała astralnego, które pozwala na lepsze połączenie z nadświadomością.


Przeciwwskazania do zabiegu.

U każdego człowieka można wykonać zabieg świecowania lub konchowania, a co więcej jest on bezpieczny i skuteczny. Istnieje jednak kilka schorzeń, które są przeciwwskazaniem. Zabiegu nie wykonuje się w ogóle w takich przypadkach jak:

1. ostry stan zapalny ucha, połączony z ropnym wyciekiem,
2. różne infekcje ucha,
3. brak błony bębenkowej lub jej perforacja (podziurawienie, pęknięcie),
4. różne wydzieliny z ucha,
5. uczulenie na produkty pszczele,
6. protezy ucha, aparaty słuchowe i in. urządzenia wewnątrz ucha.

Świecowanie powinno się przeprowadzać jednocześnie podczas jednego zabiegu w obydwu uszach jedno po drugim. W przypadku stwierdzenia dużej ilości woskowiny zwłaszcza konsystencji twardej w kanale ucha usuwanie jej zaleca się wykonać u laryngologa w gabinecie specjalistycznym.U niektórych osób z  dogodną geometria kanału usznego można ten zabieg z powodzeniem wykonać indywidualnie zachowując duża ostrożność. W tym celu można użyć wykałaczki, której końcówkę owijamy wacikiem i ruchem obrotowo posuwistym wkładamy ją ostrożnie do ucha usuwając woskowinę. Zabieg świecowania   korzystnie jest wykonać  raz dziennie przez siedem dni, zaś przy chronicznych bólach raz lub dwa razy w tygodniu, natomiast w celach zapobiegawczych raz co trzy lub cztery tygodnie.

Zabieg świecowania nie zastępuje wizyty u lekarza!

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak dużo zabiegów trzeba zrobić?

Ze względu na delikatne i długotrwałe działanie ziół i olejków zawartych w świecach zaleca się zrobić od dwóch do trzech zabiegów w ciągu tygodnia. Dość często się zdarza, że po pierwszym zabiegu nie ma poprawy, ale jest to zrozumiałe ponieważ są to zioła delikatnie działające więc potrzeba czasu aby zaczęły działać. Jeśli jest  stopniowa poprawa to brać zabiegi aż do wyleczenia, a po przerwie kilku miesięcznej zalecone jest utrwalenie poprzez ponowienie zabiegów.

Czy zabieg świecowania jest bezpieczny i czy może sprawić ból?

Jeżeli będziecie Państwo zachowają wszelkie zasady podane w zleceniach nie ma możliwości aby zabieg spowodował jakieś negatywne skutki i powodował ból. Zabieg przeprowadzony przy muzyce relaksacyjnej, oprócz korzyści w postaci poprawy stanu zdrowia, przyniesie Państwu wspaniały relaks i pozbawi stresów.

Jak długo trwa zabieg?

Świecowanie jest wykonywanie w pozycji leżącej na boku. Czas zabiegu uzależniony jest od rodzaju świecy lub konchy, przeważnie trwa ok.15-20 min na jednym uchu.

 

 

 

 

O zabiegu świecowania

Email Drukuj PDF

 

 

Historia zabiegu świecowania

Lecznicze właściwości jakie wykazuje światło, ogień i ciepło pochodzące od niego, fascynowało ludzi od zawsze. Świece do uszu również stanowiły przedmiot zainteresowań wielu pokoleń. Były i są obecnie używane przez wiele kultur jako skuteczna naturalna terapia. Metoda tzw. świecowania uszu wywodzi się z tradycyjnej medycyny ludowej Dalekiego Wschodu oraz Indian Ameryki Północnej. W czasach nowożytnych indianie Amerykańscy: Hopi i Cherokce oraz indianie z Meksyku wciąż używają świecowania jako środka leczniczego. Poprzez Indian Hopi, których charakteryzowała rozległa wiedza o naturalnych metodach leczniczych oraz wielki rozwój duchowy - wiedza dotycząca świecowania dotarła do Europy. Od 1985 roku prowadzone były badania w tej dziedzinie, które to po raz pierwszy wykazały możliwość połączenia zalet świec z tradycyjną aromaterapią.

Aktualnie świecowanie przeżywa swój renesans i jest coraz częściej stosowane przez wysokiej klasy bioenergoterapeutów, zielarzy oraz uzdrowicieli jak również w warunkach domowych, dzięki szczegółowo opracowanej instrukcji stosowania.

Skutki zabiegu - Jak działa świecowanie?

Podczas spalania  świecy przylegającej ustnikiem do ucha pacjenta wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono wskutek tzw. efektu kominowego i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90 % pacjentów odczuwa w tym czasie obniżenie ciśnienia, lekkość w okolicach uszu oraz w głowie jako główny efekt zabiegu.

Ciśnienie krążące w kanale świecy dostarcza do wnętrza ucha stężoną parę  wodną wzbogaconą ziołowymi olejkami eterycznymi W wyniku tego następuje stymulowanie stref.

Podczas procesu spalania nagrzewająca się obudowa ze srebrnej blaszki przenosi łagodny uspokajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczone ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii.

Cały proces jest przyjemny i skuteczny. Każdy powinien spróbować tego zabiegu.

Dodatkowo aby wspomóc proces świecowania uszu niezbędny jest całkowity relaks, który można osiągnąć słuchając muzyki (najlepiej muzyki inspirowanej rytuałami indiańskimi lub ulubionej muzyki relaksacyjnej)

Świecowanie uszu jest zabiegiem wspomagającym leczenie farmakologiczne, które jest akceptowane przez większość laryngologów. Podobnie jak u dorosłych także u dzieci zabieg ten wykonuje się nie tylko w stanach chorobowych lecz również profilaktycznie.

Świece są bezpieczne dla zdrowia nie powodują żadnych skutków ubocznych, a co najważniejsze terapia daje zadowalające efekty w każdym okresie życia. Odmianą świec o większych rozmiarach są tzw konchy, które zdobywają coraz to większe zaufanie pacjentów. Dla dzieci są stosowane specjalne konchy zmniejszone o połowe z odpowiednio wyprofilowanym ustnikiem

Efekty kuracji świecowania

- usuwa nadmiar woskowiny,
- oczyszcza zatoki;
- poprawia zmysł słuchu, węchu, wzroku, smaku,
- wzmacnia siły witalne,
- zwiększa sprawność funkcjonowania układu nerwowego,stabilizuje emocje,
- wzmacnia układ emocjonalny, mentalny i energetyczny organizmu.

Świecowanie i konchowanie usuwa nie tylko nadmiar woskowiny i większość zanieczyszczeń uszu, lecz może leczyć większość schorzeń laryngologicznych. Jest dostatecznie skuteczne między innymi przy tzw szumach usznych, przy infekcjach górnych dróg oddechowych, chronicznym zapaleniu zatok, krtani, nieżycie nosa, katarze siennym a nawet astmie oskrzelowej. Przynosi ulgę przy uporczywych migrenach i uderzenia gorąca towarzyszącego menopauzie.

 Copyright(C) Soljamed s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone

Powrót

Strona startowa Swiecowanie