Soljamed

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Powrót

Strona startowa Sklepik

Sklepik

Email Drukuj PDF

Artykuły solno- ziołowe  do zakupienia w naszym sklepiku lub przez e-mail oraz na  aukcjach Allegro


1. Kompozycja olejków M1

Kompozycja ta jest ciekłą homogeniczną mieszaniną 10 olejków aromatycznych na bazie naturalnej oliwki Przeznaczona jest do stosowania zewnętrznego zwłaszcza masażu miejscowego  kręgosłupa.

Działanie przeciwbólowe,przeciwzapalne, rozkurczowe,przeciwobrzękowe, wygładzające skóre,przeciwbakteryjne,antywirusowe,  w przewlekłych bólach neurologicznych, rozkurczowym, przeciw. Posiada przyjemny relaksujący zapach i jest łatwo wchłaniany w skórę.

Stosować zewnętrznie wcierając w chore miejsca 1-3 razy dzienie od 1-2 ml.Przed użyciem wstrząsnąc. Wszystkie składniki kompozycji mają atest producenta. Chronić przed dostępem dzieci

W sprzedaży w buteleczkach z wkraplaczem poj.  30, 50 ml

2. Kompozycja olejków M2

Jest to ciekła homogeniczna mieszanina 10 olejków aromatycznych na bazie naturalnej oliwki. Przeznaczona jest do stosowania zewnętrznego zwłaszcza masażu klasycznego. Charakteryzuje się skutecznym działaniem przeciwbólowym w przewlekłych bólach neurologicznych, rozkurczowym, przeciw zapalnym, przeciw wirusowym, uspokajającym, wygładzającym skórę. Posiada przyjemny relaksujący zapach i jest łatwo wchłaniany w skórę.

W sprzedaży w buteleczkach z wkraplaczem poj. 30, 50 ml

3. Kompozycja olejków  W1

Składniki: naturalna oliwka, olejki: herbaciany, tatarakowy, rozmarynowy, szałwiowy, lawendowy, geraniowy, cytrynowy. witaminy: E, A +D.

Do stosowania zewnętrznego, do pielęgnacji i wzmocnienia włosów. Zapobiega ich wypadaniu, ma właściwości przeciwłupiezoe i przeciwgrzybiczne.

Przed użyciem wstrząsnąć , stosować co drugi lub trzeci dzień przed umyciem głowy wcierając  w skórę głowy kilka mililitrów na 0,5-1 godz. Przed umyciem głowy szamponem.

Wszystkie składniki kompozycji mają atest producenta. Poj.30 ml

4. Kompozycja olejków  M3

Ciekła homogeniczna mieszanina 8 ziołowych olejków aromatycznych oraz witamin E, A, D w naturalnej oliwce

Przeznaczona jest do stosowania zewnętrznego, zwłaszcza do leczenia  i pielęgnacji paznokci, rąk, stóp, Hamuje rozwój grzybicy.

Działanie przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne,  antywirusowe, przeciwbólowe przeciwobrzękowe, przeciwoparzeniowe.

Stosować zewnętrznie powlekając tamponem, pędzelkiem lub wcierając w chore  miejsca 2-3 razy dziennie od 0,5-1 ml. Chronić przed kontaktem dzieci

Wszystkie składniki kompozycji mają atest producenta. Poj.30 ml

5.Kompozycja ziołowa do włosów EW (Ziołmix EW)

Składniki wodny ekstrakt alkoholowy 17 wybranych ziół zawierający m.in. estry alkoholowe               z kwasami polifenolowymi oraz glicyryzynowego i innymi, które przeciwdziałają wypadaniu włosów.

Przeznaczona jest do stosowania zewnętrznego do wcierania w skórę głowy. Służy do pielęgnacji włosów, w sposób naturalny wzmacnia i zapobiega wypadaniu włosów oraz działa przeciwłupieżowo, przeciwgrzybiczno, maskuje siwiznę.

Użycie: do włosów ciemnych EW1 oraz EW2 do włosów jasnych. Stosować 2-3 razy dziennie wcierając w skórę głowy odpowiednią ilość płynu.

W sprzedaży na zamówienie  w buteleczkach poj.110 i 130 ml z kroplomierzem

6. Kompozycja ziołowa E1 (Ziołmix E1) na bolące nogi

Składniki Kompozycja stanowi ekstrakt alkoholowy 8 ziół, zwłaszcza  zawierający korę kasztanowca   z dodatkiem mentolu. Zawiera składniki ochraniające skórę przed nadmiernym wysuszeniem i podrażnieniem

Przeznaczona jest do stosowania zewnętrznego do wcierania na bolące i zmęczone nogi. Kompozycja ta skutecznie i szybko zmniejsza uczucie zmęczenia, napięcia i ciężkości nóg.

Sposób  użycia W zależności od potrzeb wcierać w skórę nóg kilka razy dziennie niewielką ilość płynu.

W sprzedaży na zamówienie w buteleczkach z tworzywa sztucznego o poj. 110 i 130 ml z kroplomierzem

7.Kompozycja ziołowa E2 (Ziołmix E2) na bolące korzonki

Składniki Kompozycja E2 stanowi  ekstrakt alkoholowy 9 wybranych ziół z dodatkiem mentolu. Zawiera salicylany triterpenowe oraz estry kwasów polifenolowych, kumarynowego i melilotowego. Dodatkowo zawiera składniki ochraniające skórę przed nadmiernym wysuszeniem i podrażnieniem.

Przeznaczona jest do stosowania zewnętrznego na bóle korzonkowe szczególnie kręgosłupa, zwłaszcza na bolące krzyże, odcinek szyjny, piersiowy, dyskopatię oraz bóle mięśniowe.

Sposób  użycia W zależności od potrzeb wcierać w skórę bolesnych miejsc kilka razy dziennie niewielką ilość płynu.

W sprzedaży na zamówienie w buteleczkach z tworzywa sztucznego o poj. 110 i 130 ml z kroplomierzem

8. ZIOŁMIX AZ do leczenia dziąseł oraz pielęgnacji jamy ustnej

Składniki Kompozycja zawiera ekstrakt alkoholowy 17 wybranych i atestowanych ziół w odpowiedniej proporcji z dodatkiem olejku ziołowego  oraz witaminy z grupy B

Kompozycja po uprzednim rozcieńczeniu wodą przeznaczona jest do pielęgnacji jamy ustnej, a zwłaszcza dziąseł, do zapobiegania chorobom przyzębia.

Działanie: przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, antywirusowe. Systematyczne stosowanie kompozycji  zapobiega  paradontozie, chorobom przyzębia, korzystnie wpływa  na dziąsła i gardło oraz zęby, maskuje i usuwa nieprzyjemne zapachy z ust.

Użycie; 5-8 kropli na 2-3 łyżki stołowe przegotowanej i ostudzonej wody lub herbaty, utrzymywać mieszając zawartość  w ustach od 3-5 min. Stosować  2-3 razy dziennie najlepiej po umyciu zębów lub po ich uprzednim przepłukaniu wodą.

W sprzedaży na zamówienie w buteleczkach szklanych poj. 10 ml z kroplomierzem.

9. ZIOŁMIX AZI do inhalacji dróg oddechowych i pielęgnacji jamy ustnej

Preparat zawiera ekstrakt alkoholowy 19-tu atestowanych ziół z dodatkiem eterycznych olejków ziołowych

Działanie: przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antywirusowe, przeciwbólowe, przeciwkaszlowe(na suchy i mokry kaszel),odflegmiajace i nawilżające.

W przypadku inhalacji termicznej ciepło pary wodnej powoduje lepsze ukrwienie śluzówki dróg oddechowych, a zawarte w parze cząsteczki substancji ziołowych  efektywnie wnikają w śluzówkę przedostając się dalej aż do krwiobiegu.

Ponadto zabieg inhalacji termicznej wygładza  skórę twarzy, poprawia jej nawilżenie, korzystnie wpływa  na dziąsła i gardło Prawdopodobnie może też według ostatnio publikowanych badań zapobiegać stanom zawałowym serca.

Płukanie jamy ustnej emulsją wodną z preparatem usuwa lub zmniejsza ból gardła, zwalcza jego stany zapalne, maskuje i usuwa nieprzyjemne zapachy z ust.

Zastosowanie:Inhalacja termiczna. Sposób 1  Do inhalacji termicznej dróg oddechowych: użyć emulsji sporządzonej przez dodanie i zamieszanie 10-15 kropli preparatu Ziołmix AZI z 70-100 ml  przegotowanej i lekko ostudzonej wody. Otrzymaną emulsje wprowadzić do pojemnika inhalatora termicznego. Inhalacje wykonać stosując przezroczystą maskę z tworzywa na twarz  przez 10-15 minut zgodnie z instrukcją obsługi aparatu.Inne sposoby inhalacji z wytworzeniem aerozolu wodno-ziołowego za pomocą różnych typów inhalatorów mechanicznych lub metodą ultradźwiękową należy wcześniej skonsultować z lekarzem specjalistą zachowując wymagania podane w załączonej instrukcji obsługi inhalatora.

Płukanie gardła. Emulsję o zawartości 8-12 kropli preparatu na 3 łyżki przegotowanej i ostudzonej wody można stosować do płukania bolącego gardła lub pielęgnacji jamy ustnej.

Akupresura. Ziołmix AZI można stosować do nacierania kroplami dla punktowej akupresury w  bolącym miejscu lub w punktach akupresury im odpowiadających.

Przeciwwskazania; Inhalacji termicznej nie stosować   w przypadku: choroby serca, cukrzycy, łuszczycy, obrzęków w obrębie twarzy oraz w niektórych rodzajach astmy (wymagana konsultacja z lekarzem),a także uczuleniach na składniki ziół, lub choroby nowotworowe oraz u dzieci poniżej 3 roku życia, W przypadkach wątpliwych skonsultować się ze specjalistą.

Zawartość opakowania  szklane farmaceutyczne buteleczki poj 10 lub 15 ml.Trwałość preparatu  dwa lata od daty zakupu.

10. Solanka siarczkowa do okładów, kompresów na bolące stawy, mięśnie i grzybice

Solanka siarczkowa jest ok. 20% wodnym roztworem wielosiarczku potasu.

Przeznaczenie: Do stosowania zewnętrznego, na bolące: mięśnie, ścięgna, stawy oraz  grzybice .

Stosowanie; Przed zastosowaniem należy przeczytać ulotkę informacyjną.  Sposób 1 na okłady i kompresy zaleca się użyć  na 50 ml roztworu małą łyżeczkę octu, następnie zmoczyć nim kompres i przyłożyć go na bolące miejsce, następnie obandażować. Sposób 2: namoczyć kompres w małej ilości wielosiarczku i spryskać go octem a następnie przyłożyć na bolące miejsce i zawinąć bandażem.

Solankę siarczkową można także  stosować do kąpieli bolących nóg z objawami grzybicy itp.

Przykład użycia: Na 5l ciepłej wody dodać 50 ml siarczku i małą łyżeczkę octu i natychmiast zanurzyć stopy unikając w czasie kąpieli  ich zbytniego poruszania nimi. Czas moczenia nóg od 15 do 20 min.

Kąpiel lecznicza Na 100 l ciepłej wody w wannie dodać 250  ml wielosiarczku. Czas kąpieli 20 do 25 min Temp max 28 C Przeciwskazaniem do kąpieli są choroby serca i układu krążenia Zabieg należy skonsultować z lekarzem specjalistą

Przeciwwskazania :Solanki siarczkowej nie stosować  do kompresów, okładów i kąpieli na nogi  z ranami lub skórą uczuloną na siarczki,

Przechowywanie: tylko w oryginalnej butelce z ciemnego szkła szczelnie zamkniętej. Po otwarciu opakowania należy po jego użyciu zawsze zabezpieczyć jego szczelność

Przechowywać zawsze w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Ze względu na nieprzyjemny zapach zachować ostrożność przy operacji sporządzania kompresów.Do zakupienia tylko w sklepiku Soljamed w Jaśle. Produktu nie wysyłamy.

Zawartość solanki siarczkowej…250 ml

11. Solanka do inhalacji i kompresów

Roztwór wodny 10 % soli morskiej i karnalitu z morza Martwego do inhalacji dróg oddechowych

Zastosowanie do zewnątrz

A INHALACJA DRÓG ODDECHOWYCHDziałanie: przeciwzapalne, przeciwbakteryjne,  ułatwia usuwanie śluzu i flegmy, zwiększa przyswajanie makro i mikroelementów. W zależności od stosowanego aparatu do inhalacji termicznej stosuje się solankę o stężeniu od 5 do 30% ( np. do wykonania 10% r-tw. można użyć na 10 ml. solanki – 90 ml wody).Dodatkowo do inhalacji można stosować  kilka kropel olejków ziołowych takich jak szałwiowy, rumiankowy, lawendowy pod warunkiem że nie ma uczuleń na którykolwiek ze składników. W przypadkach wątpliwych należy skonsultować się  z lekarzem specjalistą.

B. KASZEL(mokry i suchy) W przypadku uporczywego kaszlu trudnego do wyleczenia za pomocą syropów przeciwkaszlowych proponuje się zastosować następujący sposób: do inhalatora termicznego wprowadzić 50-100 ml solanki i dodać 5-8 kropli Kompozycji  AZ(Ziołmix AZ) oferowany przez Soljamed. Czas inhalacji 10-15 min, inhalować  3-5 razy dziennie. Zabieg jest skuteczny pod warunkiem, że nie ma uczuleń na którykolwiek ze składników.

C. KOMPRESY i OKŁADY Stosować na bolące miejsca okłady i kompresy Można je przygotowywać bezpośrednio z solanki

PRZECHOWYWANIE Solankę należy przechowywać w szczelnie  zamkniętym oryginalnym naczyniu. Najlepsza przydatność do użycia 12 miesięcy od daty zakupu.

12. Karnalitowa  sól lecznicza z morza Martwego

100% naturalna grubokrystaliczna, wysoko zmineralizowana sól karnalitowa z Morza Martwego  zawiera 32-34 % chlorku magnezu, 22-24% chlorku potasu i tylko 3-7% chlorku sodu. Ponadto zawiera wapń, brom, cynk, mangan, chrom, miedź, kobalt, żelazo. Ze względu na wysoką zawartość magnezu i potasu działa bardzo korzystnie w leczeniu wspomagającym chorób serca  i krążenia. Wykazuje też działanie antyseptyczne, ma zastosowanie w leczeniu  chorób skóry jak łuszczyca, egzemy, atopowe zapalenie skóry, trądzik oraz w stanach zapalnych stawów i kości, bólach i napięciu mięśni. Zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry, poprawia przemianę materii w komórkach oraz przyczynia się do jej regeneracji. Regularne stosowanie soli z Morza Martwego działa wyszczuplająco i przyczynia się do likwidacji cellulitu. Pobudza krwioobieg, ujędrnia, zmiękcza i wygładza skórę. Niepowtarzalny skład minerałów z Morza Martwego wykorzystuje się jako doskonały preparat oczyszczający i poprawiający ukrwienie skóry. Minerały zawarte w soli przenikają do warstw skóry, zatrzymują wilgoć pozostawiając ją nawilżoną i elastyczną.

Zastosowanie soli:

  • Kąpiele solne i ziołowe  całego ciała,
  • Kapiele nóg,
  • Sucha kąpiel,
  • Inhalacja dróg oddechowych,
  • Kompresy i okłady,
  • Środek do osuszania

Przykład stosowania: Kąpiel stóp w celu usunięcia lub zmniejszenia takich dolegliwości jak; drętwienie, kiepskie krążenie,usuwanie odcisków,zmiany skórne grzybiczne,zmęczone i obolałe stopy, pocenie 2 łyżki karnalitu,3 łyżki soli kuchennej, 1 łyżeczka węglan sodu rozpuścić w 4-5 litrach wody o temperaturze 37-40oC. Czas kąpieli 10-20 min. Masować bolące miejsca lub punkty zalecane w akupresurze do masowania.

Opakowanie zawiera 500g soli (netto)

Do opakowania dołączona jest instrukcja stosowania soli dla wszystkich podanych wyżej aplikacji

13. Naturalny błonnik wielowarzywny

Suplement diety o smaku słodkim może być uzupełnieniem wielu składników występujących w warzywach niezbędnych dla organizmu.

Skład Błonnik wielowarzywny zawiera ,w odpowiednich proporcjach wyciśnięte i wysuszone warzywa takie jak buraki ,marchew, pietruszka, czarna rzepa, seler korzeniowy

Zastosowanie do  kuracji odchudzających, uzupełniania diety, w chorobach  metabolicznych

Użycie 2-3 razy dziennie  w czasie posiłku po 1 łyżeczce od herbaty z wodą lub jogurtem  można dodawać do kanapek deserów, ciast  oraz  kanapek

Przechowywać w miejscu suchym  Najlepiej spożyć w okresie  do 2 lat od daty zakupu

Opakowanie zawiera ok. 50g  produktu

14. Bilberry-ekstrakt z borówki

Skoncentrowany ekstrakt z borówki jest suplementem diety wspomagającym wzrok Duża zawartość antycjanianów  poprawia krążenie w naczyniach włosowatych siatkówki co umożliwia lepszą ostrość widzenia Ponadto Bilberry zawiera polifenole które korzystnie wpływają na śluzówkę jelit polepszając ich funkcjonowanie  oraz usuwają toksyczne metale ciężkie z organizmu

Skład 1000 g substancj zawiera 250 mg Vaccinium myrtillus (owoc) oraz środki pomocnicze takie jak: olej sojowy, żelatynę, glicerynę, lecytynę sojową, naturalny żółty barwnik.

Użycie 1-2 razy dziennie po 1 kapsułce w czasie posiłku. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Opakowanie zawiera 60 kapsułek. Pochodzenie; import z USA

15. Kruchy solne z krystalicznej soli himalajskiej do wyrobu kominków, galanterii dla poprawy jonizacji powietrza i emisji aerozoli soli w pomieszczeniach mieszkalnych itp.

W sprzedaży w opakowaniach foliowych po 0,5 kg i 1,0 kg

16. Solanka do wytwarzania aerozolu solnego

Solanka jest ok.10- 12% roztworem wodnym soli morskiej i karnalitu z Morza Martwego, została sporządzona na solach atestowanych. Solanka ta była wytwarzana i stosowana od 2005r w firmie Soljamed.s.c.  w jaskini solnej w Tarnowie a następnie w Jaśle. Ponadto odbiorcami jej były niektóre jaskinie i  groty solne oraz użytkownicy indywidualni.

Charakteryzuje się odpowiednią czystością chemiczną i biologiczną, dobrym zapachem  i przezroczystością,  pH ok. 6,5- 6,8, nie zawiera krzemionki i cząstek stałych.

Przeznaczenie do wytwarzania aerozoli solnych za pomocą generatorów ultradźwiękowych w grotach solnych i komorach klimatycznych Solanka ta umożliwia w atmosferze groty wytwarzanie  tzw suchych aerozoli solnych o dużym rozdrobnieniu  cząstek  w postaci zjonizowanych biopierwiastków zwłaszcza sodu, chlorku, jodku, bromku, magnezu, wapnia, potasu  i innych.

W sprzedaży w  pojemnikach poj. 5000 ml  lub  w opakowaniach do uzgodnienia

17. Lampy, świeczniki, kominki i wyroby z kryształów solnych

Świecące kryształy solne łączą w sobie zarówno wyjątkowy urok jak i działanie lecznicze.

powietrze, neutralizują szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne,

które wytwarza otaczający nas sprzęt elektroniczny (odbiorniki RTV, komputery itp.)

Wyroby te mogą być z powodzeniem wykorzystane do wystroju wnętrz naszych mieszkań

restauracji, hoteli, galerii itp.

Prowadzimy sprzedaż bezpośrednio w Jaśle w sklepiku groty Soljamed ewentualnie  po zamówieniu pocztą elektroniczną, e-mail:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub na telefon siedziby firmy 692 835 545

 

Copyright(C) Soljamed s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone

Powrót

Strona startowa Sklepik