Soljamed

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Powrót

Strona startowa Muzykoterapia

Muzykoterapia

Email Drukuj PDF

Muzykoterapia w haloterapii

Muzykoterapia w metodzie  haloterapii – przywraca zdrowie, poprawia funkcjonowania osób z różnorodnymi problemami natury emocjonalnej, fizycznej lub umysłowej.

Popularny slogan twierdzi iż „ muzyka łagodzi obyczaje” W pełni z tym należy się zgodzić ale nie tylko jest to jedyna jej zaleta.. Rozmaite melodie wspaniale potrafią też koić naszą psychikę. Muzykoterapeuci wskazują również, iż rytmiczne tony pozwalają zmniejszyć napięcie psychiczne, poprawić nastrój, uwrażliwić na dobro
Tradycje stosowania muzyki w terapii sięgają już czasów plemiennych. W czasie rytuałów leczniczych stosowano śpiew, grę na instrumentach i taniec. Obecnie dziedzina ta oparta jest na podstawach naukowych. Powszechnie wykorzystuje się muzykę w nauce relaksu. W tym celu wykorzystywana jest  wiedza z zakresu psychologii, medycyny, pedagogiki, psychoterapii itp.

Podstawowym środkiem oddziaływania w muzykoterapii jest dźwięk. Muzyka często jest wyzwalaczem i katalizatorem przeżyć i emocji..Grota solna wyposażona w halogenerator to idealne miejsce do słuchania muzyki w połączeniu z relaksacją i wizualizacją. Koncepcja „muzyki jako terapii” wyznacza muzyce priorytetowe miejsce w czasie każdej sesji. Już sam kontakt z muzyką, jej odtwarzanie lub tworzenie ma znaczący walor terapeutyczny.

W sesji muzykoterapii może uczestniczyć każda osoba. Przeciwwskazania odnoszą się jedynie do osób cierpiących na tzw. epilepsję muzykogenną oraz w przypadkach ostrych stanów psychotycznych. Groty solne wyposażone w halogeneratory, w których dodatkowo możemy słuchać muzyki dają niezapomniane przeżycia, nieraz na trwale pozostające w pamięci. Najbardziej polecana do tego celu jest muzyka poważna. Często odgłosy natury stanowią podkład, na którym nagrywa się formuły relaksacyjne. Dużym powodzeniem, zwłaszcza wśród młodzieży cieszy się muzyka elektroniczna. Dobrze też oddziaływuje na psychikę muzyka kontemplacyjna i medytacyjna. Chociaż znany jest fakt iż niektórzy najlepiej odpoczywają przy ulubionych przebojach muzyki rozrywkowej. Osoby religijne mogą słuchać wspaniałej chrześcijańskiej muzyki medytacyjnej, np ulubionych nastrojowych pieśni Maryjnych itp

Przebywanie w jaskini solnej w tak miłej atmosferze z pewnością pomoże oderwać się od codziennych trosk i spraw, a dodatkowo leczniczy aerozol solny przyniesie korzyści dla naszego zdrowia. Pacjenci odwiedzający nasz obiekt na pewno do niego wrócą.

 

Copyright(C) Soljamed s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone

Powrót

Strona startowa Muzykoterapia