Soljamed

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Powrót

Strona startowa Koloroterapia

Koloroterapia

Email Drukuj PDF

Koloroterapia (chromoterapia) w grocie solnej

Koloroterapia (chromoterapia) jest sztuką wprowadzania rozmaitych barw do organizmu ludzkiego w celu wzmocnienia jego zdrowia, równowagi i ogólnego dobrego samopoczucia. Kolor jest stosowany w praktyce psychiatrycznej do ujawnienia cech umysłowych i emocjonalnych.

Wibracje barw pochłaniane są przez subtelne pola energii otaczające ciało ludzkie. Wibracje te absorbowane są przez oczy i skórę, a także ośrodki które wiążą się z układem endokrynalnym,  co umożliwia fizyczną, emocjonalną i umysłową odnowę każdego narządu organizmu. Kolor może pobudzić lub uśpić, podniecić albo uspokoić, ogrzać lub oziębić, podrażnić lub ukoić, rozbudzić  w nas namiętność lub wznieść na duchowe wyżyny. Zrozumienie koloru otwiera nowy wymiar naszej świadomości. Energia różnych kolorów wywiera na nas określony efekt zmysłowy.

Nasz codzienny język obfituje w wyrażenia, w których kolor reprezentuje dane zmysłowe, oraz przeżycia emocjonalne. Mówimy np. o „ różowych okularach,  niebieskich migdałach,  czarnej godzinie, białej magii”. Życie pozbawione emocji nazywamy „szarym” lub „ bezbarwnym”. Podziwiając  zaś prześwietlony światłem wielokolorowy witraż możemy doświadczyć stanu głębokiego duchowego poruszenia. Kolor może wzmóc naszą produktywność i dobre samopoczucie. Może ułatwić nam życie towarzyskie i poprawić stan zdrowia. Można wykorzystywać go do pogłębienia świadomości siebie oraz ugruntowania pełni i bogactwa swojej osoby. Ludzkość dopiero zaczyna rozumieć język oraz wagę tego przesłania.

Chromoterapia pomaga doprowadzić do harmonii nasze ciało i umysł. Harmonia osiągnięta za pośrednictwem siły kolorów sprzyja poprawie stanu naszego zdrowia. Z tych powodów chromoterapia i grota solna stanowią doskonałe połączenie dla dobra tego zdrowia. Emitowany suchy aerozol stanowi uzupełnienie efektów wizualnych atmosfery w grocie.  Koloroterapia w połączeniu z muzykoterapią stanowi doskonałe narzędzie do relaksu i katalizuje wyzdrowienie.

 

Copyright(C) Soljamed s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone

Powrót

Strona startowa Koloroterapia