Soljamed

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Powrót

Strona startowa Halofitoterapia

HALOFITOTERAPIA

Email Drukuj PDF

Zabiegi halofitoterapii

Halofitoterapia jest nową metodą opracowaną przez Soljamed do leczenia i profilaktyki, zwłaszcza chorób dróg oddechowych za pomocą aerozoli solnych i ekstraktów ziół. Istota metody polega na inhalacji aerozolem solno-ziołowym generowanym z emulsji roztworu solnego i ekstraktu  z wybranych ziół.  Na podstawie kilkuletniej praktyki stosowania tej metody stwierdzono, iż za jej pomocą można zwalczać większość infekcji bakteryjno-wirusowych, zwłaszcza górnych dróg oddechowych, których często nie można wyleczyć za pomocą reklamowanych powszechnie suplementów, konwencjonalnych leków, a nawet antybiotyków. W metodzie tej dotychczas zalecany jest inhalator termiczny.W trakcie sprawdzania przydatności są inne rodzaje inhalatorów, w tym za pomocą generatora ultradżwiękowego.W przypadku inhalacji termicznej ciepło pary wodnej będącej też nośnikiem cząstek  powoduje lepsze ukrwienie śluzówki, a zawarte w parze cząsteczki substancji ziołowych i/lub solnych efektywnie wnikają w śluzówkę przedostając się dalej aż do krwiobiegu Wiadomo, że prędkość cząstek aerozolu wraz z podwyższeniem temperatury zwiększa się co umożliwia ich efektywną penetrację w głąb drobnych regionów drzewa oskrzelowego. Dodatkowo skuteczność tę zwiększa użycie mikroemulsji solno-ziołowej, która pozwala uzyskać najmniejszą wielkość cząstek.Inhalację termiczną zaleca się odbyć bezpośrednio przed zabiegiem inhalacji aerozolem solnymw grocie solno-jodowej.

Polecanym przez nas sposobem halofitoterapii może być użycie połączenia roztworu wodnego solanki  z dodatkiem preparatu Ziołmix AZI, który jest alkoholowym ekstraktem 19-tu wybranych ziół, witaminy z grupy B oraz czterech olejków. Wytworzony z takiej emulsji wodnego roztworu solno-ziołowego aerozol w inhalatorze termicznym- charakteryzuje się dużym stopniem penetracji do śluzówki układu oddechowego i pęcherzyków płuc.Sposób ten jest bardzo skuteczny szczególnie w przypadkach kiedy leczenie rozpoczyna się możliwie wcześnie wówczas gdy wystąpią  pierwsze objawy przeziębienia.Natomiast kiedy pojawia się już  wydzielina śluzowa z nosa lub gardła wówczas ilość koniecznych zabiegów do wyleczenia znacznie się zwiększa.

Przykład stosowania metody w warunkach domowych do zwalczania uporczywego kaszlu oraz infekcji przeziębieniowych:

Do 50-80 ml 10% roztworu solanki „Soljamed” wprowadza się ok. 7-12 kropel Ziołmixu AZI Obydwa składniki są dostępne do zakupienia w sklepiku groty Soljamed, na aukcjach Allegro lub przez zamówienie telefoniczne w Soljamed. Zawartość zemulgowanej mieszaniny wlewa się do pojemnika inhalatora termicznego.(np inhalatora prod."Pegro"- możliwy  do zakupienia w Solamed po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym) Inhaluje się przez osłonę twarzy przez ok. 10 min. Zabieg wykonuje się 4-6 razy dziennie aż do ustąpienia objawów. uporczywego kaszlu lub kataru. Po tej fazie leczenia inhalacje te wykonuje się jeszcze przez kilka dni  2-3 razy dziennie.Ponadto profilaktycznie  wówczas gdy wystąpią objawy przeziębienia.

Inne metody inhalacji np z zastosowaniem inhalatorów mechanicznych dostępnych w aptekach lub handlu należy wykonywać zgodnie z instrukcją ich obsługi po wcześniejszej konsultacji z lekarzem-specjalistą.

Ograniczenia i przeciwwskazania. Nie należy stosować inhalacji termicznej dla pacjentów  uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu oraz mających przeciwwskazania do wykonywania inhalacji w podwyższonej temperaturze np cukrzyca, niektóre rodzaje astmy, ciężkie choroby serca lub układu krążenia. Ze względu na obecność bardzo małych zawartości alkoholu w roztworze wodnym metoda ta może być stosowana tylko u dzieci powyżej trzeciego roku życia.

 

Copyright(C) Soljamed s.c. Wszelkie prawa zastrzeżone

Powrót

Strona startowa Halofitoterapia